MAC Adreslerini Gösteren Program

Bilgisayarınızın ethernet ve kablosuz ağ adaptörlerinin MAC adreslerini gösteren program. Bir arkadaşım böyle bir program yazmamı rica etti. Ben de yazmışken burada da paylaşayım istedim. Belki birilerinin daha işine yarar.

Aşağıdaki ekran görüntüsünden programın ağ arayüzleri ile ilgili hangi bilgileri gösterdiğini görebilirsiniz.

İndirme Bağlantısı

İndirmek için tıklayın

Ön Gereksinimler

Programın çalışabilmesi için Microsoft .NET Framework 4.0’ın bilgisayarınızda kurulu olması gerekiyor.

Microsoft .NET Framework 4.0

Ekran Görüntüsü

5 yorum

  1. Program için teşekkürler ipconfig /all komutunu yazmak yerine çok daha kolay kullanımı var elinize sağlık.

  2. Utku Bey, bu program ile sizin istediğiniz özellikler birbirinden çok farklı. Onun için ayrı bir program yazmak lazım. Ki zaten büyük ihtimalle yapılmışı vardır.

  3. Sanırım sadece kendi billgisayarımızın adreslerşnş görebiliyoruz. Yalnış anlaşılmak istemem. Kesinlikle pratik bir program. Elinize, emeğinize sağlık.

    Benim bir isteğim olacak; Kablosuz olarak bağlanan cihazların (Cep telefonu, Laptop ….) MAC adresini ve mümkünse daha fazlasını (Cihazın ismi, Kullandığı IP ….) eklemeniz mümkün mü ? 🙂

  4. ZuLa, siz hiç bilgisayardan anlamayan birine telefondan MS-DOS komut istemi penceresi açtırıp, "ipconfig /all" yazdırıp, çıkan bir sürü yazının arasından MAC adresini buldurup okutmayı denediniz mi? Bu programın hedef kitlesi siz değilsiniz zaten 😉

  5. Programa ne gerek var bunun için ms-dos komut sistemine ipconfig /all yazman yeterli asıl önemli olan şeyiyapabilirseniz daha iyi olur ağdaki bilgisayarların acces pointlerin yazıcıların vs. ethernetle calısan sistemlerin ip adresslerini ve mac adreslerini bulan bir program yazsanız süper olur Örn Lan Admin ..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir