Doğum Günü Hatırlatma Programı

Bu programı üniversite öğrencisi olduğum yıllarda kendim kullanmak için yazmıştım. Uzun zamandır kullanmıyorum. Ancak yine de kullanmak isteyenler çıkabilir diye sitede tekrar yayınlamaya karar verdim.

Bu program kaydettiğiniz kişilerin doğum günlerinizi bilgisayarınız her açıldığında kontrol eder ve belirtilen gün kadar önceden sizi uyarır. Eğer doğum günü olan kimse yoksa program kendiliğinden kapanır ve siz çalışırken hafızada yer kaplayıp bilgisayarınızı yavaşlatmaz.

İndirme Bağlantısı

İndirmek için tıklayın

Ön Gereksinimler

BDE (Borland Database Engine)

Ekran Görüntüsü

10 yorum

 1. Yaptığım kayıtları kayıt edemiyorum, programdan çıktığımda hepsi silinmiş oluyor. Ne yapmalıyım?

 2. Utku Bey, programı geliştirmeyi düşünmüyorum. Zaten piyasada bir sürü hatırlatma programı var. Aynı işi yapan yeni bir program yazmaya vakit harcamak çok mantıklı olmaz diye düşünüyorum.

 3. Programı geliştirmeyi düşünüüyormusun? Örneğin güvenlik açısından, ek özellikler, program açılışında şifre yok sanırım, bence eklenmeli 🙂
  Hani kullanıcı dostu falan diyorlar ya, çoğu yalan. Mesela böyle yabancı kaynaklı bir program olsa, doğum günü yaklaşan kişi olsun olmasın çalışmaya devam eder. Dolayısıyla bilgisayara ekstra bir yük olur.
  Bu tür özellikler yapman gerçekten çok iyi, emeğine sağlık.

 4. Salih Bey,

  Elbette ki bilgilerin ele geçirilmesi mümkün. Ama bu ihtimal çok düşük. Telefon numaranızın veya adresinizin başka yollarla öğrenilmesi ihtimali daha yüksek bence.

 5. Selamun aleyküm, bir bilgisayarcı olduğunuz için soruyorum. Programa telefon numaralarına kadar kişisel bilgiler eklemek mümkün. Sizce bir bilgisayarda bu tip verileri depolamak riskli değil midir? Yani kötü amaçlı insanlar tarafından ele geçirilme olasılığı yok mudur?
  Emekleriniz için teşekkürler.

 6. banada visual basic de çalışan hatırlatma programı lazım ama visual basic de de çalışması lazım varsa bana gönderebilirmisiniz.bde yi yüklemeden çalışması lazım şimdiden teşekkürler.

 7. Mustafa Bey,

  Program zaten kurulum gerektirmiyor. Sadece çalışabilmesi için BDE’nin yüklenmesi gerekiyor.

  BDE’yi de yukarıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz…

 8. Programın BDE’siz çalışması maalesef mümkün değil.

  Kayıtları dışarı aktararak bir dosyaya kaydetmek mümkün değil, ancak buna zaten gerek yok. Çünkü program tamamen taşınabilir. Yani programın bulunduğu klasörü diğer bilgisayara kopyalarsanız, programla birlikte tüm kayıtları da diğer bilgisayara aktarmış olursunuz.

 9. BDE’siz calisma gibi bir imkani var mi?
  Bir de export verebiliyor mu? Baska bir bilgisayara kurdugumuzda tekrar eklemek mi gerekiyor tum kayitlari?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir